کمپرسور

برای راه اندازی یک سردخانه نیاز به تأسیسات برودتی قدرتمندی وجود دارد؛ که قلب این تأسیسات برودتی کمپرسور سردخانه بوده و مهم‌ترین جزء آن محسوب می‌شود. امروزه با پیشرفت صنایع کمپرسوری، انواع مختلف کمپرسورها با ظرفیت‌های سرمایشی مختلفی تولید می‌شوند

در سیکل‌های تبرید تراکمی از کمپرسور به عنوان قلب اصلی سیکل نام برده می‌شود. این کمپرسور است که نیروی لازم جهت به گردش در آوردن سیال مبرد در طول سیکل را تأمین می‌کند. سیال مبرد بسته به نوع طراحی سردخانه ممکن است از نوع آمونیاک یا گازهای فریونی باشد. 

شروع سیکل از کمپرسور سردخانه است. سیال مبرد وارد کمپرسور شده و با شروع به فعالیت کمپرسور تا حد بالایی فشرده می‌شود. این عمل باعث بالا رفتن دما و فشار سیال مبرد می‌گردد. در دومین مرحله سیال مبرد وارد بخش کندانسور دستگاه می‌گردد. کندانسور واحدهای سردخانه‌ای ممکن است به صورت هواخنک یا آب خنک طراحی شوند. انتخاب نوع کندانسور بستگی به ظرفیت سرمایشی سردخانه و کاربرد آن دارد. در این مرحله سیال مبرد طی یک فرایند فشار ثابت دمای خود را تا حدی از دست داده و خنک می‌شود.

زیر صفر

کمپرسور سردخانه‌های زیر صفر به طور معمول قدرت پایین‌تر و قدرت تراکم کمتری دارند. دلیل این تفاوت این است که در زمان مکش نیاز به بارگیری کمتری در محفظۀ سیلندر وجود خواهد داشت و در نتیجه در زمان تراکم هم نیاز به فشار کمتری خواهد بود.

تفاوت دیگری که کمپرسورهای زیر صفر با کمپرسورهای بالای صفر دارند، قطر سوپاپ مکش و دهش است که سوپاپ مکش دارای قطر بزرگتری بوده و قطر سوپاپ دهش کمتر خواهد بود. دلیل این شکل طراحی ، افزایش میزان جابجایی گاز در طول سیکل تبرید تراکمی است. گاهی نیز برای راه اندازی سردخانه‌های زیر صفر از کمپرسورهای چند مرحله‌ای به جای کمپرسورهای یک مرحله‌ای استفاده می‌شود که این کار باعث کاهش گرمای ایجاد شده در طول فرایند می‌شود.

سردخانه بالای صفر

کمپرسور سردخانه‌های بالای صفر باید قدرت و ظرفیت تراکمی بالاتری نسبت به نوع زیر صفر داشته باشند. اگر به اشتباه از کمپرسور سردخانه‌ای زیر صفر در ساخت سردخانه‌های بالای صفر استفاده شود، به خاطر ضعیف‌ بودن موتور کمپرسورهای زیر صفر، به مرور عملکرد کمپرسور دچار مشکل شده و خیلی زود می‌سوزد.

در صورت برعکس بودن این اتفاق، یعنی به کارگیری یک کمپرسور پرقدرت برای راه اندازی سردخانه‌های زیر صفر، بازهم فرایند دچار اختلال می‌شود. در این حالت چون موتور قوی‌تر است، در نتیجه گرمای بیشتری تولید کرده و اگر برای این گرمای تولید شده در موتور کمپرسور چاره‌ای اندیشیده نشود، می‌تواند باعث خرابی کمپرسور و از کار افتادن آن گردد.

کمپرسور

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن های تماس : ۰۹۱۷۳۱۲۱۵۳۸ و ۰۹۱۷۶۱۰۶۹۶۰

نیاز به راهنمایی داریددر واتس اپ هستیم