سردخانه میوه و سبزیجات

سردخانه میوه به جهت قرار دادن و نگهداری میوه برای مدت های طولانی مورد استفاده قرار میگیرد ، شما میتوانید با استفاده از این یخچال یا همان سردخانه میوه که در ابعاد سفارشی ساخته می شوند.

تولید میوه و سبزیجات به میزان انبوه و توزیع آن در خارج از فصل، سود بسیاری برای باغداران و فروشندگان به همراه دارد. برای حفظ کیفیت و افزایش ماندگاری محصولات برداشت شده، آن ها را در سردخانه میوه نگهداری می کنند. گاهی هم برای کنترل قیمت در بازار و یا جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت، محصولات باغی را در سردخانه نگه می دارند.

نگهداری هر محصول شرایط خاص و رنج دمایی متفاوتی را می طلبد ولی از آنجا که اکثر میوه ها و سبزیجات در دمای بالای صفر نگهداری می شوند به سردخانه های میوه، سردخانه بالای صفر گفته می شود. علاوه بر نگهداری میوه ها به شکل کامل، می توان آن ها را به صورت خردشده و پوره نیز در حالت طبیعی یا یخ زده در سردخانه انبار نمود. سردترین حالت نگهداری محصولات در سردخانه میوه در دمای ۱۲- درجه سانتی گراد است.

سردخانه مرکبات

انواع سردخانه میوه و سبزی

• سردخانه های کانکسی که به شکل کابین و قابل حمل می باشند.
• سردخانه صنعتی و بزرگ که به شکل سوله ساخته می شود و قادر به ذخیره سازی محصولات در حجم بالا می¬باشد. در سردخانه¬های صنعتی، انبارهای مختلفی برای ذخیره ی میوه و سبزیجات وجود دارد که بسته به نوع محصول، دما و رطوبت در هر قسمت کنترل می شود.
• سردخانه اتاقکی که به اتاقی در یک ساختمان اطلاق می شود که به منظور نگهداری انواع میوه و سبزی آماده شده-است. معمولا چنین سردخانه هایی در هتل ها، باغات و رستوران ها طراحی شده و پس از عایق بندی کف و دیواره ها و سپس نصب تجهیزات مکانیکی و سرمایشی مورد بهره برداری قرار می گیرند.

شرایط نگهداری میوه در سردخانه

جهت نگهداری صحیح و ایجاد شرایط بهینه برای ماندگاری محصول نیاز به کنترل عواملی داریم که در حفظ ظاهر، رنگ، طعم، بو و سلامت غذایی میوه ها مؤثر هستند. هر گونه فساد در محصولات ایجاد ضرر و زیان کرده و تغییرات ظاهری در میوه ها، ارزش آن را در بازار پایین می آورد برای همین دقت در ایجاد شرایط مطلوب و کنترل پارامترهای زیر اهمیت دارد.

دمای بهینه در سردخانه میوه

در دمای پایین صفر، اکثر میوه ها کیفیت اولیه خود را از دست داده و ظاهرشان تغییر می کند. این در حالی  است که هر محصول باید در سردترین شرایط ممکن نگهداری شود تا میکروارگانیسم ها در آن رشد نکنند. نگهداری در دمایی خارج از دمای بهینه، در بعضی میوه های حساس ایجاد مرض می کند. مثلا موز در دمای پایین تر از ۱۳ درجه تغییر رنگ داده و سیاه می شود.

مراحل نگهداری میوه و سبریجات در سردخانه

  • سرد کردن اولیه 

پیش از ورود به سردخانه لازم است دمای میوه ها را تا حدی کاهش دهیم که به آن سرد کردن مقدماتی گفته می شود. در این مرحله میوه های مناطق معتدل، تا ۵ درجه و میوه¬های مناطق گرمسیری و حساس به سرما، تا ۱۰ درجه سردتر می شوند.

  • درجه بندی میوه 

پس از سرد کردن اولیه، درجه بندی کردن محصولات ضروری است. میوه هایی که لازم است به مدت طولانی در سردخانه نگهداری شوند، باید از کیفیت و سلامت خوبی برخوردار باشند تا در برابر سرما و شرایط سردخانه مقاومت کنند.

  • واکس زدن 

برای جلوگیری از پژمردگی سطح میوه ها را با روغن مخصوص واکس می زنند و با این روش از تبخیر آب و از دست رفتن طراوت میوه جلوگیری می کنند.

  • بسته بندی 

آخرین مرحله پیش از ورود محصولات به سردخانه میوه، بسته بندی اصولی است تا از نفوذ سرما به درون آن جلوگیری شود. همچنین بسته بندی و چیدمان اصولی از خرابی و تغییر شکل میوه جلوگیری می کند. بعد از این اقدامات محصولات آماده ی نگهداری در سردخانه می گردند.

اطلاعات نگهداری برخی از میوه ها و سبزیجات پرمصرف را در جدول زیر مشاهده می کنید.

شماره محصول دمای بهینه (°C) طوبت نسبی بر حسب درصد زمان نگهداری به روز ملاحظات
۱  انار ۳-۵ ۹۰-۹۵ ۴۵-۹۰
۲ آلبالو ۰-۱ ۹۰-۹۵ ۷
۳ انگور ۰-(۱-)  ۹۰-۹۵ ۲۸-۱۸۰ تیمار با SO2 لازم است
۴ پرتقال ۵-۷ ۸۵-۹۰ ۴۵-۸۰
۵ خرما ۰ ۸۵ ۳۰-۶۰
۶ خرمالو ۱-  ۹۰  ۷۵
۷ خربزه  ۲-۵ ۹۵ ۱۴ پیش سرد کردن لازم است
۸  توت فرنگی ۰-۲ ۸۵-۹۰ ۳-۶ پیش سرد کردن لازم است
۹  کیوی ۰.۵- ۹۰-۹۵ ۹۰-۱۲۰ حساس به اتیلن و پوسیدگی
۱۰ گیلاس  ۰-۱ ۸۵-۹۰ ۱۴
۱۱ سیب ۱- تا ۴ ۹۰-۹۵ ۲۴۰-۳۶۵
۱۲ موز ۱۳-۱۵.۵  ۸۵-۹۰  ۲۸
۱۳ هلو ۰.۵- تا ۰ ۹۰ ۱۴-۲۱  حساس به سرما
۱۴ هندوانه ۱۲-۱۷ ۸۵  ۱۴-۲۱
۱۵  بامیه ۷-۱۰  ۹۰-۹۵ ۷-۱۰
۱۶  بادمجان ۸-۱۲ ۹۰-۹۵ ۷
۱۷  باقلا  ۵-۷ ۹۰-۹۵ ۷-۱۰
۱۸ جعفری ۰-۱ ۹۰-۹۵ ۳۰-۶۰ پوشش پلاستیکی ترجیح دارد
۱۹ خیار ۷-۹  ۹۵ ۷۰-۹۴ حساس به اتیلن
۲۰ سیب¬زمینی ۱۳-۱۶  ۸۵-۹۰ ۱۲۰-۲۷۰
۲۱  سیر ۱-۲ ۶۵-۷۵ ۴۲-۴۹
۲۲  کاهو ۰-۱  ۷-۱۴  ۷-۱۴ حساس به اتیلن و CO2
۲۳ گوجه رسیده ۶-۱۰  ۸۰-۸۵  ۲  حساس به آسیب و سرما
۲۴ کرفس ۰ ۹۵-۱۰۰ ۴۰-۶۰
۲۵  قارچ ۰ ۹۵ ۳۴

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن های تماس : ۰۹۱۷۳۱۲۱۵۳۸ و ۰۹۱۷۶۱۰۶۹۶۰

نیاز به راهنمایی داریددر واتس اپ هستیم