سردخانه مرکبات

صاحبان مزارع و باغ های میوه و یا حتی سبزیجات از سردخانه های مرکبات استفاده می کنند. هم چنین استفاده از سردخانه ی میوه باعث می شود، که عمر و کیفیت میوه ها طولانی تر شوند و زمانی که خارج از فصل تولید یک میوه، میوه ی آن فصل را از سردخانه ها به بازار عرضه می کنند.

بسیاری از کشاورزان بعد از برداشت محصولات خود، محفظه ای را لازم دارند تا بتوانند محصولات خود را در مدت زمان طولانی آن ها را در برابر ورود انواع قارچ ها و باکتری ها حفظ نماید. هم چنین احتیاج به یک دمایی که کنترل شده باشد نیاز دارند تا بتوانند محصولات خود را در برابر آسیب ها حفظ کنند، که سردخانه صنعتی بهترین انتخاب است.

دمای نگه داری محصولات در سردخانه های مرکبات معمولاً بالای صفر و کمی بیشتر از نقطه انجماد آن‌هاست. برخی از میوه‌ها به دمای نگهداری حساسیت دارند و وقتی که در دمایی بالاتر یا پایین‌تر از دمای بحرانی‌شان نگهداری شوند دچار مرض سردخانه میوه می‌شوند، مانند موز که در دمای زیر ۱۳ درجه سانتی‌گراد پوستش سیاه می‌شود.
اما چیزی که اهیت زیادی دارد این است که، تأثیر دمای مطلوب بر روی محصولات کشاورزی در سردخانه میوه است که با رعایت آن می توان از عمر مفید سبزیجات، صیفی جات، میوه ها و انواع مرکبات بهره مند شد.

ساخت سردخانه

زمانی که مرکبات برداشت می‌شوند، که به صورت کامل رسیده و قابل مصرف برای متقاضیان باشند. لزوماً تغییر رنگی که در پوست مرکبات به وجود می آید، نشانه ی رسیده بودن آن ها نمی باشد . ماندگاری مرکبات به عوامل زیر بستگی دارد:

  • شرایط نگه داری و محیطی
  • تکنولوژی هایی که برای تولید محصولات و کشاورزی آن ها مانند درخت پایه، نوع پیوند و نژاد، شیوه آبیاری، زمان و نوع هرس آن ها به کار رفته است.
  • زمان برداشت مرکبات و شرایطی که باید هنگام برداشت داشته باشند.
  • میزان رسیدگی به درختان میوه و سم پاشی و تیمار مدوام درخت ها
  • دمای نگهداری محصول چیده شده در سردخانه مرکبات
  • رطوبت نسبی سردخانه مرکبات

نگه داری مرکبات در سردخانه

مرکبات پس از طی مراحلی که در قسمت بالا به آن ها اشاره کردیم، باید بلافاصله به سردخانه ها منتقل شوند. اگر مرکبات با کاغذ پوشانده شده باشند، زمانی که در یک قسمت آلودگی وجود داشته باشد، این آلودگی به بخش های دیگر گسترش پیدا نمی‌کند. هم چنین با این کار وزن مرکبات را در حین حمل حفظ می کند.
مرکبات را می‌توان در جعبه‌های چوبی یا پلاستیکی، پالت فلزی، کارتن‌های مقوایی یا در طبقات و به صورت باز نگهداری کرد.حتما باید در این مرحله دقت کنیم که اگر در حین انتقال مرکبات به آن ها فشاری وارد شود باعث کاهش عمر آن ها و یا حتی آسیب دیدن آن ها می شود.
در صورتی که محل تولید و نگه داری نزدیک یکدیگر باشند و محل نگهداری دمایی در حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد داشته باشد و تهویه ی ساختمان مناسب باشد در این صورت می‌توان مرکبات تازه و بالاترین کیفیت را بدون نیاز به سرمای اضافی در انبارها نگهداری نمود.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید

تلفن های تماس : ۰۹۱۷۳۱۲۱۵۳۸ و ۰۹۱۷۶۱۰۶۹۶۰

نیاز به راهنمایی داریددر واتس اپ هستیم